Bezpieczeństwo i służby

Zatrzymania nietrzeźwych kierowców

W powiecie zatrzymano pijanych kierowców

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w zeszły weekend dokonali zatrzymania pijanych kierowców. Miało to miejsce na terenie powiatu kwidzyńskiego. Jeżeli chodzi o liczbę zatrzymań to dotyczy to dwóch kierowców, natomiast badania alkomatem wskazały na duże stężenie alkoholu we krwi. Zresztą nie liczby są w tym wszystkim najważniejsze. Nawet jeden pijany kierowca może spowodować śmierć dziesiątek osób. A warto zaznaczyć że z pozoru nawet nieznaczne spożycie alkoholu, np. 1 piwa już może stać się przyczyną tragedii.

Policja prosi, apeluje – bezskutecznie

Kwidzyńska policja właściwie cały czas wysyła komunikaty do kierowców. Prosi w nich aby nie spożywali alkoholu przed planowaną jazdą, a jeśli już spożyli – żeby nie wsiadali za kółko. Jak się okazuje apele te są bezskuteczne. W weekend – 6 listopada w sobotę oraz 7 listopada w niedzielę – policjanci z KPP w Kwidzynie zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Są oni podejrzani o to, że dopuścili się przestępstw drogowych.

Szczegóły zatrzymań

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 6 lisotpada. Było to ok. godz. 23:00, natomiast konkretnym miejscem była ulica 15 sierpnia w Kwidzynie. Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać pojazd, gdyż ten poruszał się tak, jakby był kierowany przez osobę nietrzeźwą. Jak się okazało policjanci mieli rację. Za kierowcą siedział mieszkaniec Kwidzynia, 74-letni mężczyzna. Badania alkomatem wykazały, iż w wydychanym powietrzu ma on aż 1,2 promila.

Jeszcze „lepszy” okazał się drugi z zatrzymanych. Tym razem policjanci interweniowali w miejscowości Wandowo, położonej w gminie Gardeja. Ktoś zawiadomił funkcjonariuszy o tym, iż jakiś kierowca wjechał w ogrodzenie prywatnej posiadłości. Sprawcą okazał się być mężczyzna w wieku 26 lat, który na co dzień zamieszkuje w gminie Gardeja. Badanie wykazało, że ma on 2 promile. Za samo kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Pracowity tydzień strażaków

Sporo interwencji Strażaków, pracujący na terenie powiatu kwidzyńskiego mieli naprawdę bardzo…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Groźny wypadek w Kwidzynie

Zderzenie dwóch aut Wczorajszego dnia, w środę, 6 października o godz. 14:00 w Kwidzynie doszło…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Pijany kierowca zatrzymany

Prowadził auto mając 3 promile W piątek, 1 października policjanci z kwidzyńskiej drogówki…
Czytaj dalej