Bezpieczeństwo i służby

Pracowity tydzień strażaków

Sporo interwencji

Strażaków, pracujący na terenie powiatu kwidzyńskiego mieli naprawdę bardzo ciężki i pracowity tydzień. Brali udział w aż 12 interwencjach, z czego większość dotyczyła zagrożeń, które były rozsiane po różnych miejscowościach. Były to również pożary, ale występowały w tym tygodniu nieco rzadziej.

Kwestia pożarów

Począwszy od poniedziałku, 22 listopada, a zakończywszy na niedzieli, 28 listopada strażacy jechali do pożarów cztery razy. Dwa z tych incydentów miały miejsce na terenie miasta Kwidzynia, natomiast jeden na ternie gminy Gardeja, a jeden na terenie gminy Kwidzyn. Jeden z tych pożarów okazał się dość opłakany w skutkach, gdyż przyniósł straty w wysokości 15 tys. złotych.

Miejscowe zagrożenia

Najczęściej, bo aż sześć razy strażacy jechali do miejscowych zagrożeń. Na przykład w Czachówku w gminie Gardeja w piątek, 26 listopada doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. To było jedno z najcięższych wydarzeń minionego tygodnia. Do wypadku przyjechały dwa zastępy strażackie z Kwidzynia oraz jedna jednostka policji. Strażacy na początku odpowiednio zabezpieczyli miejsce wypadku, a następnie dokonali czynności zabezpieczających pojazdy, kierowali ruchem drogowym oraz sprzątali jezdnię. Następnie pomogli umieścić pojazdy na lawety. Jak do tego doszło? Póki co policja ustala szczegóły tego wydarzenia.

Łącznie miejscowe zdarzenia miały miejsce trzy razy na terytorium miasta Kwidzyna, dwa razy na terenie gminy Gardeja, natomiast raz w gminie Sadlinki.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyn – kronika policyjna

Podsumowanie ostatnich zdarzeń W ciągu ostatnich paru dni policja miała w Kwidzynie oraz w…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Policyjne interwencje powiecie

Trzy większe interwencje W ostatnim czasie w powiecie kwidzyńskim nie jest bynajmniej spokojnie.
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Możliwość pomocy bezdomnym

Można realnie zadziałać Chyba wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężka…
Czytaj dalej