Sport i rekreacja

Sumici z Kwidzyna z sukcesami

Osiągnięcia w Pucharze Polski młodzików i kadetów

Młodzi zawodnicy sumo z Kwidzyna bardzo się starali aby wypaść jak najlepiej w Pucharze Polski młodzików i kadetów. W dużej mierze im się to udało. Z Brzegu Dolnego, gdzie odbywały się zawody nasi sumici wywieźli aż 9 medali. Dwa z nich były złote, dwa srebrne, natomiast pięć brązowych. Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Pierwsza to młodziki, czyli zawodnicy do lat 14, natomiast druga to kadeci, czyli zawodnicy do lat 16. Szkoła tych młodych zdolnych sportowców, czyli Judo Zielińscy Kwidzyn może być dumna z takich podopiecznych.

Medale, które zdobyli kwidzynianie

Zawodniczka z Kwidzyna, Maja Kowalska wystartowała w obu kategoriach – młodziczek i kadetek. W pierwszej z tych dwóch kategorii sumitka zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg, natomiast w kategorii do 60 kg wywalczyła srebrny medal. W tych samych kategoriach wagowych Maja Kowalska wystartowała w konkursie kadetek. Tam dwukrotnie zdobyła brąz.

Karol Fedriko w kategorii do 40 kg w rywalizacji młodzików zdobył złoty medal, natomiast w kategorii do 45 kg był piąty. Brat Karola, Filip Fedriko startował w cięższych kategoriach – do 50 i do 55 kg. W obu zajął trzecie miejsce. Julia Melkowska wystąpiła w zmaganiach zarówno młodziczek jak i kadetek. I tu i tu zajęła piąte miejsce. Patryk Polech startujący w konkursie kadetów, zdobył złoty medal w kategorii do 85 kg, natomiast srebro wywalczył w kategorii do 75 kg. Jakub Nowicki, również startujący jako kadet dwukrotnie zajął siódme miejsce – w kategoriach do 65 kg oraz do 75 kg.

Klasyfikacja generalna

W kategorii młodziczek do 55 kg I miejsce zajęła Maja Obzejta – Marysin Wawelski Warszawa. II miejsce zajęła Kaya Kwaśny z LUKS Lubzina, natomiast III miejsce ex aequo Maja Kowalska i Maja Piątkowska z UKS SMS Łódź. W kategorii młodziczek do 60 kg I miejsce zajęła Anna Jaguś z Juvenii Wrocław, natomiast Maja Kowalska była druga. III miejsce zajęła Julia Cepok z Rokity Brzeg Dolny.

Powiązane tematy
Sport i rekreacja

Nadwiślanin Kwidzyn w trójboju

Sukcesy naszych sportowców W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym.
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wicemistrzyni z Kwidzyna

Zawodniczka UMKS Kwidzyn ze srebrnym medalem Hanna Perfikowska, zwodnicza UMKS Kwidzyn zajęła II…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wzięli udział w Pucharze Polski SUMO

Zawodnicy z JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN Są młodzi a już potrafią rywalizować w sporcie tak samo…
Czytaj dalej