Sport i rekreacja

Nadwiślanin Kwidzyn w trójboju

Sukcesy naszych sportowców

W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym. Klub Nadwiślanin Kwidzyn przywiózł z tych zawodów aż 10 medali. 6 było złotych, 2 srebrne, natomiast 2 brązowe. Można również pochwalić się tym, iż nasi sportowcy ustanowili nowe dwa rekordy Polski. Należy podkreślić że te osiągnięcia zawodnicy Nadwiślanina zdobywali zarówno indywidualnie jak i grupowo.

Osiągnięcia zawodników

Dominika Skonieczna wywalczyła w swojej kategorii złoty medal, natomiast trenuje ona od zaledwie 9 miesięcy. Jest to więc nie lada osiągnięcie. Natomiast w kategorii Open Dominika zajęła III miejsce. Łącznie w trójboju osiągnęła wynik 212,5 kg. 70 kg w przysiadzie, 40 kg w wyciskaniu, natomiast w ciągu 102,5 kg. Zawodniczka startowała w kategorii do 52 kg.

Młodziutka, 14-letnia Amelia Sławska startowała w kategorii do 76 kg. Ona również w swojej dyscyplinie zajęła I miejsce. Łącznie w trójboju osiągnęła 252,5 kg. W przysiadzie było to 92,5 kg, w wyciskaniu 50 kg, natomiast w ciągu 110 kg. Niemal wszystkie jej próby przebiegły prawidłowo, poza zaledwie jedną, gdzie popełniła błąd.

Maciej Sławski, który ma dopiero 16 lat wywalczył aż dwa medale. I miejsce zajął w swojej kategorii, natomiast II miejsce w kategorii Open. Ogółem w trójboju jego wynik to 545 kg. W przysiadzie miał 200 kg, w wyciskaniu 120 kg, natomiast w ciągu 225 kg. Kategoria wagowa, w której startował była do 105 kg.

Dwa razy rekord Polski pobiła Izabella Januszewska. 19-latka w całym trójboju osiągnęła wynik 390 kg. 150 kg w przysiadzie, 80 kg w wyciskaniu, natomiast 160 kg w ciągu. W swojej kategorii Izabela była pierwsza, natomiast w kategorii Open zajęła III miejsce.

Rewelacyjny wynik osiągnęła również 19-letnia Kinga Świderska. Na Mistrzostwach mierzyła się ona z samą wicemistrzynią świata. Kinga w trójboju osiągnęła wynik 425 kg. W przysiadzie było to 165 kg, w wyciskaniu 90 kg, natomiast w ciągu 170 kg.

Powiązane tematy
Sport i rekreacja

Sumici z Kwidzyna z sukcesami

Osiągnięcia w Pucharze Polski młodzików i kadetów Młodzi zawodnicy sumo z Kwidzyna bardzo się…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wicemistrzyni z Kwidzyna

Zawodniczka UMKS Kwidzyn ze srebrnym medalem Hanna Perfikowska, zwodnicza UMKS Kwidzyn zajęła II…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wzięli udział w Pucharze Polski SUMO

Zawodnicy z JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN Są młodzi a już potrafią rywalizować w sporcie tak samo…
Czytaj dalej