Sport i rekreacja

Wicemistrzyni z Kwidzyna

Zawodniczka UMKS Kwidzyn ze srebrnym medalem

Hanna Perfikowska, zwodnicza UMKS Kwidzyn zajęła II miejsce na Mistrzostwach Świata w biegach na orientację. To oznacza, że została wicemistrzynią szkolnych zawodów. Startowała w kategorii do 18 lat, natomiast w najlepszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch zawodników z Kwidzyna. Mowa tu o rodzeństwu – Wojciech Muller zajął 9 miesjce, a Iga Muller 10 miejsce.

Gdzie były Mistrzostwa?

Szkolne Mistrzostwa Świata w biegu na orientację uwzględniają udział biegaczy ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Odbywają się one co dwa lata, natomiast miejscem zmagań jest Belgrad. W tym roku pierwszy etap mistrzostw odbył się w poniedziałek, 13 września. W stolicy Serbii panowały bardzo niekorzystne warunki. Temperatura wynosiła 30 stopni, teren był wymagający i niespotykany w Polsce, natomiast nie przeszkodziło to Hannie Perfikowskiej. Poradziła sobie naprawdę świetnie i była tylko o włos od zajęcia najwyższej lokaty.

Nagroda za ciężką pracę

Jak podkreślił trener z UMKS-u sukces Hanny Perfikowskiej jest wypadkową jej ciężkiej pracy. Srebrny medal który zdobyła, poprzedzały inne sukcesy. Przez wiele lat bardzo starała się na treningach, natomiast teraz pozostało jej się cieszyć z największego osiągnięcia w karierze. Największego jak dotąd, bo mamy nadzieję, że Hanna będzie jeszcze startowała w niejednych zawodach.

Wyniki zawodów

Na pierwszym miejscu zameldowała się zawodniczka ze Słowenii, Katja Babić. Czas, który osiągnęła wyniósł 30 minut i 1 sekundę. Druga była Hanna Perfikowska, natomiast jej czas to 34 minuty, 31 sekund. Trzecie miejsce zajęła Słowaczka Ewa Michaćova. Ukończyła bieg z rezultatem czasowym 37 minut 25 sekund. Wspominana już Iga Muller zajęła 10 miejsce, natomiast jej czas był równy 50 minut i 6 sekund. Jej brat startował w kategorii męskiej. Swój bieg ukończył w ciągu 31 minut i 35 sekund, natomiast to dało mu ostatecznie 9 pozycję.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom UMKS Kwidzyn gratulujemy.

Powiązane tematy
Sport i rekreacja

Nadwiślanin Kwidzyn w trójboju

Sukcesy naszych sportowców W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym.
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Sumici z Kwidzyna z sukcesami

Osiągnięcia w Pucharze Polski młodzików i kadetów Młodzi zawodnicy sumo z Kwidzyna bardzo się…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wzięli udział w Pucharze Polski SUMO

Zawodnicy z JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN Są młodzi a już potrafią rywalizować w sporcie tak samo…
Czytaj dalej