Kultura

Spektakl z budżetu

„U Meli na urodzinach”

„U Meli na urodzinach” to bardzo autorski, nowoczesny projekt teatralny, który powstał dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. A kto go stworzył? Kto w Kwidzynie nie zna nauczycieli z popularnej „szóstki”? To właśnie oni w swoim projekcie teatralnym pokażą nam coś, co ciekawi, zachwyca, zmusza do myślenia, ale też może szokować. Przedstawienie może się odbyć dzięki Kwidzyńskiemu Centrum Kultury.

Szczegóły przedstawienia

„U Meli na urodzinach” jest to bardzo odważna komedia, która pokazuje jak można zachowywać dystans do siebie samego oraz do innych ludzi. Jest to sztuka bardzo kobieca, występują tutaj jedynie aktorki, a jest ich cztery. Cała opowieść traktuje o tym z jakimi problemami, złośliwościami i wszystkimi innymi niedogodnościami musi borykać się kobieta, kiedy już wkroczy w pewien wiek. Jest to pokazane w krzywym zwierciadle, tak aby nie było zbyt poważne, ale jednak odnosiło się do realnych problemów, z czym może się utożsamić każda pani, która… nie nazwała już by się panienką.

Trzeba powiedzieć, że spektakl ten został w całości – nie tylko przez aktorki – stworzony przez kobiety. I tak reżyserką spektaklu jest Elżbieta Zardzewiały. Muzykę do przedstawienia napisała Ewa Wiercińska, natomiast za scenografię odpowiada Kamila Mikulska. W rolę tytułowej Meli wciela się niezawodna Lidia Nowacka. Potem pojawia się Mania grana przez Danutę Chodorowską. W pozostałych rolach mamy Krysię, którą zagra Joanna Kierlin-Serocka, natomiast w rolę Lusi wcieli się Wioletta Radomska.

Spektakl będzie można zobaczyć w Kwidzyńskim Centrum Kultury 26-teo, 27-ego oraz 28-go listopada, natomiast później jeszcze 5-tego oraz 16-tego grudnia. Godz. przedstawienia jest stała – to 18:00. Spektakl można zobaczyć za darmo, natomiast w trakcie jego trwania odbędzie się zbiórka na rzecz Macieja Walenczewskiego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Powiązane tematy
Kultura

Listopadowe Dobranocki Teatralne

Spektakle dla dzieci Listopadowe Dobranocki Teatralne to spektakle dla dzieci, które odbywają się…
Czytaj dalej
Kultura

Kwidzyn – najbliższe wydarzenia kulturalne

Kiedy jakieś eventy? Jesień tuż tuż a wraz z nią czekają nas długie, zimne wieczory. Jak…
Czytaj dalej