Kultura

Listopadowe Dobranocki Teatralne

Spektakle dla dzieci

Listopadowe Dobranocki Teatralne to spektakle dla dzieci, które odbywają się na Kwidzyńskiej Scenie Lalkowej. Są to przedstawienia, które mają ten atut, że dzieci mogą na żywo zobaczyć jak wygląda lalkowy pokaz teatralny. Spektakle są tematyczne, więc za każdym razem przedstawienie opowiada o czymś innym. Najbliższy spektakl odbędzie się 26 listopada, w piątek natomiast jego tytuł to „Lekcja o Polsce”.

KSL serdecznie zaprasza

Kwidzyńska Scena Lalkowa zaprasza serdecznie dzieci oraz rodziców na spektakl pod tytułem „Lekcja o Polsce”. Jest to przedstawienie, które przybliży dzieciom legendy, związane z polskimi miastami, które leżą nad Wisłą. Są to legendy staropolskie i powszechnie znane wśród dorosłych.

Jedną z legend będzie miłosna historia, związana z założeniem Warszawy. Mowa tu oczywiście o legendzie o Warsie i Sawie. Nie zabraknie także opowieści o tym, jak to Smok Wawelski budził grozę wśród mieszkańców Krakowa, a potem pokonał go równie niepozorny, co sprytny i nieustraszony szewczyk Dratewka. Dzieci poznają także historię Baraniej Góry oraz narodzin samej rzeki Wisły. Na zakończenie lekcji każde z dzieci otrzyma do wykonania niecodzienne zadanie domowe.

Konwencja spektaklu

Konwencja spektaklu polega na tym, że głównym bohaterem oraz narratorem opowieści jest fikcyjna postać profesora Hilarego Szczebrzeszyńskiego. W wyniku czarów postać profesora kurczy się i zmienia w lalkowego Hilusia. Następnie postać ta wskakuje do Wisły, gdzie na dnie znajduje, a następnie wyławia koronę Królowej Wisły.

Wykonawcą spektaklu jest Teatr Pod Orzełkiem, natomiast przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci od wieku 4 lat. Spektakl rozpocznie się o godz. 18:00, natomiast cena biletu wynosi 10 złotych. Całość będzie trwała 35 minut. Rezerwacja biletów jest możliwa za pośrednictwem telefonu.

Więcej informacji kulturalnych znajdziesz na stronie edukultura.pl

Powiązane tematy
Kultura

Spektakl z budżetu

„U Meli na urodzinach” „U Meli na urodzinach” to bardzo autorski, nowoczesny projekt…
Czytaj dalej
Kultura

Kwidzyn – najbliższe wydarzenia kulturalne

Kiedy jakieś eventy? Jesień tuż tuż a wraz z nią czekają nas długie, zimne wieczory. Jak…
Czytaj dalej