Bezpieczeństwo i służby

Pijany kierowca zatrzymany

Prowadził auto mając 3 promile

W piątek, 1 października policjanci z kwidzyńskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę w gminie Ryjewo, w powiecie kwidzyńskim. Mężczyzna wcześniej prowadził pojazd w sposób bardzo podejrzany, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Podjęci więc oni decyzję o zatrzymaniu auta i przeprowadzania kontroli trzeźwości. Po zbadaniu alkomatem, okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu aż 3 promile alkoholu, natomiast późniejsze ustalenia wskazały jeszcze coś. Wcześniej sąd zakazał mężczyźnie kierowania pojazdami mechanicznymi.

Szczegółu interwencji

Policjanci po sprawdzeniu danych osobowych mężczyzny ustalili, że kierowca ma 37 lat. W bardzo podejrzany sposób prowadził swój samochód, natomiast auto było marki audi. Kierowca jechał w taki sposób, że nie trzymał się swojego pasa, jechał „zygzakiem” wielokrotnie przekraczając linię ciągłą, zjeżdżał na pobocze. To musiało zwrócić uwagę funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu rzeczonego audi, 37-latek zachowywał się w sposób bardzo niepokojący. Konkretnym miejscem zatrzymania była ulica Kościuszki w gminie Ryjewo.

Blisko 3 promile alkoholu – taki rezultat wskazało badanie alkomatem. Po sprawdzeniu dokumentacji policjanci dowiedzieli się również, iż 37-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelakich pojazdów mechanicznych. Orzeczenie sądu w tej sprawie jest prawomocne. Mężczyzna trafił już do policyjnej celi i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Łączna maksymalna kara, jaka może go dotknąć to aż 7 lat pozbawienia wolności. Do 2 lat za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym, natomiast do 5 lat za złamanie sądowego nakazu.

Ku przestrodze

Bardzo dobrze byłoby, gdyby takie przypadki służyły ku przestrodze. Należy zawsze pamiętać, że po spożyciu większych ilości alkoholu zaburza się motoryka, zawęża się pole widzenia, obniża się czas reakcji, a refleks spada niemalże do zera. Już nawet 25 g czystego alkoholu, co odpowiada jednemu piwu może wywołać tragiczne skutki dla kierowcy.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Pracowity tydzień strażaków

Sporo interwencji Strażaków, pracujący na terenie powiatu kwidzyńskiego mieli naprawdę bardzo…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Zatrzymania nietrzeźwych kierowców

W powiecie zatrzymano pijanych kierowców Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Groźny wypadek w Kwidzynie

Zderzenie dwóch aut Wczorajszego dnia, w środę, 6 października o godz. 14:00 w Kwidzynie doszło…
Czytaj dalej