Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyńscy policjanci nie zawiedli

Odzyskują samochody

Pierwsza sprawa dotyczyła samochodu marki mercedes, którego kradzież nastąpiła w Kościerzynie . Druga zaś tyczyła ciężarówki, którą ktoś ukradł na terenie Niemiec. Zarówno w tym pierwszym, jak i drugim przypadku kwidzyńscy policjanci spisali się na medal. Szybko podjęta akcja, zdecydowane działania oraz niebagatelne umiejętności sprawiły, że zaledwie w odstępie tygodnia nasi funkcjonariusze popisali się dwiema skutecznymi akcjami odzyskania skradzionych ruchomości.

Sprawa mercedesa

Samochód marki mercedes posiadał pewien 49-letni mieszkaniec Kościerzyny. Kiedy doszło do kradzieży zgłosił on ten fakt do Komedy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Policjanci podjęli udaną akcję, która, prawdę mówiąc przebiegła dość szybko, bo odzyskali oni auto w ciągu kilku godzin od kradzieży. Mowa tu o niebagatelnym samochodzie, gdyż wart on jest w przybliżeniu 200 tys. złotych. Funkcjonariusze zlokalizowali auto w gminie Ryjewo, w powiecie kwidzyńskim. W poszukiwania zaangażowani też byli policjanci z posterunków znajdujących  się w okolicy. Samochód odnalazł się w lesie. Na miejscu pojawił się też technik kryminalistyki, który dokonał oględzin pojazdu. Potem policjanci odholowali mercedesa na policyjny parking, a następnie zwrócili go prawowitemu właścicielowi. Akcja miała miejsce 2 września, w czwartek.

Sprawa ciężarówki

Ta sprawa zakończyła się pomyślnie 9 września, w czwartek, natomiast zaczęła w poniedziałek, 6 września. To wtedy to Komedy Powiatowej Policji w Kwidzynie zadzwonił pewien mężczyzna. Był to Polak zamieszkały w Niemczech, który powiedział funkcjonariuszom, że na terenie powiatu kwidzyńskiego może znajdować się ciężarówka, którą ktoś skradł na terenie Niemiec. Policjanci odnaleźli ciężarówkę, której wartość wraz z ładunkiem to 820 tys. Zatrzymani zostali także dwaj podejrzani, którym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Pracowity tydzień strażaków

Sporo interwencji Strażaków, pracujący na terenie powiatu kwidzyńskiego mieli naprawdę bardzo…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Zatrzymania nietrzeźwych kierowców

W powiecie zatrzymano pijanych kierowców Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Groźny wypadek w Kwidzynie

Zderzenie dwóch aut Wczorajszego dnia, w środę, 6 października o godz. 14:00 w Kwidzynie doszło…
Czytaj dalej