Budownictwo i inwestycje

Park Rowerowy w Kwidzynie?

Inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Powstanie Parku Rowerowego w Kwidzynie od dłuższego czasu było pomysłem, który ciągle napotykał pytanie: kiedy wreszcie rozpocznie się realizacja inwestycji? Potrzeby były duże, a odpowiedzi na nie brakowało. W końcu w innych miastach w województwie pomorskim istnieją ciekawe parki czy trasy rowerowo-rekreacyjne. Za przykład można podać chociażby Gdańsk, ale przecież ludzie w Kwidzynie również mają potrzeby relaksu i wypoczynku z wykorzystaniem roweru. Dlatego wreszcie możemy mówić o dobrej wiadomości. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście już całkiem niedługo powstanie park rowerowy z areną XC.

Jak wiadomo do Budżetu Obywatelskiego rokrocznie można zgłaszać różnego rodzaju projekty, dotyczące różnych inwestycji czy wydarzeń. Projekt powstania parku rowerowego w Kwidzynie zgłosiły środowiska kolarskie z naszego miasta. Przedsięwzięcie rywalizowało z innymi o głosy mieszkańców, natomiast jak się okazało mieszkańcy Kwidzyna potrzebują takiego miejsca.

Szczegóły inwestycji

W ramach parku rowerowego powstanie nawierzchnia asfaltowa, natomiast jej łączna długość wyniesie aż 200 metrów. Tor ten przeznaczony jest do użytkowania przez starszych, natomiast organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach. Do dyspozycji najmłodszych będzie krótszy tor. Ta część parku ma być przystosowana do jazdy na rowerkach biegowych.

W ramach areny XC powstaną cztery utwardzone trasy, natomiast ich łączna długość wyniesie 600 m. Jest to nie lada gratka dla miłośników jazdy z przeszkodami, gdyż takie znajdą się w tym miejscu. Nieopodal powstanie też parking, gdzie naraz będzie mogło zaparkować kilkanaście aut.

Inwestycja ma służyć aktywności sportowej, wypoczynkowi oraz rekreacji. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Rad Tracks z Iławy.

Powiązane tematy
Budownictwo i inwestycje

Co dalej z kinem Tęcza?

Remont nie dojdzie do skutku? Znane w całym Kwidzynie Kino Tęcza było w trakcie przebudowy. Po…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

BO wyniki głosowania

Które projekty zwyciężyły? Jeszcze nie tak dawno zachęcaliśmy do wzięcia udziału w…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

Głosowanie nad BO – ostatni dzwonek

Głosować można jeszcze tylko dziś Do dziś, czyli do niedzieli, 19 września można zagłosować…
Czytaj dalej