Budownictwo i inwestycje

BO wyniki głosowania

Które projekty zwyciężyły?

Jeszcze nie tak dawno zachęcaliśmy do wzięcia udziału w głosowaniu nad projektami w ramach Budżetu Obywatelskiego, a tu już mamy wyniki. Każda propozycja miała swoją szansę, natomiast większość z nich odpadła. Wszystko przez to, że tylko niektóre projekty mogą doczekać się finansowana z kieszeni mieszkańców Kwidzyna. Zwyciężyły te z największą liczbą głosów, natomiast musiały mieścić się w limicie kwotowym. To była już VII edycja Budżetu Obywatelskiego, natomiast w tym roku łączna kwota wyniosła 1 mln złotych.

W głosowaniu zwyciężyły 4 projekty z największą liczbą głosów. To właśnie one doczekają się swojej realizacji na rok 2022. Mieszkańcy zaczęli oddawać swoje głosy 3 września, natomiast ostatecznym terminem był dzień 19 września. Zwycięskie projekty to: butelkomat, budowa toru treningowego do biegów typu runarmagedon, miejska automatyczna toaleta modułowa oraz „Woda Kwidzynianka”.

Jak szczegółowo wyglądała lista?

Najmniej głosów, bo 186 padło na projekt budowy chodnika dla mieszkańców ul. Czerwonego Kapturka. Gdyby ten projekt doszedł do skutku pochłonąłby 450 tys. złotych. Później był nowy plac zabaw za urzędem miasta, natomiast liczba głosów to 216. To kosztowałoby 290 tys. złotych. Następnie, 250 głosów zdobyły inteligentne ławki solarne. Ich instalacja byłaby równowarta niemal 89 tys. złotych. Z 273 głosami skończył projekt „Łąki kwietne”, natomiast 284 otrzymała rewitalizacja skwerku przy ulicy Sokolej. To odpowiednio: 25 tys. i niemal 449 tys. złotych. Automatyczne systemy nawadniania boisk miały 348 zwolenników, natomiast kosztowałyby 52 tys. złotych. 364 głosy otrzymała platforma widokowa na ścieżce rowerowej po nasypie kolejowym. Tutaj koszt wyniósłby 450 tys. złotych.

Teraz wspominani już zwycięzcy. Na czwartym miejscu „Woda Kwidzynianka” – 401 głosów i 112,5 tys. koszt realizacji. Trzecie miejsce zajęła miejska toaleta zyskując 491 głosów. Jej koszt to 260 tys. złotych. Tor przeszkód runarmageddon zyskał 499 głosów, a będzie kosztował 155 tys. złotych. Wreszcie na pierwszym miejscu, kosztujący prawie 117 tys. złotych butelkomat, który otrzymał aż 849 głosów.

Powiązane tematy
Budownictwo i inwestycje

Głosowanie nad BO – ostatni dzwonek

Głosować można jeszcze tylko dziś Do dziś, czyli do niedzieli, 19 września można zagłosować…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

Miasto może zyskać 60 mln złotych

Wpływ z podatku ze sprzedaży przedsiębiorstwa Całkiem niedawno tematem numer jeden w…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

Tanie mieszkania w Prabutach

Prabuty zdecydowały się co do SIM Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa robi się coraz bardziej…
Czytaj dalej