Budownictwo i inwestycje

Co dalej z kinem Tęcza?

Remont nie dojdzie do skutku?

Znane w całym Kwidzynie Kino Tęcza było w trakcie przebudowy. Po skończonej renowacji miało ponownie służyć jako przybytek kultury, natomiast plany te być może nie dojdą do skutki. Urząd Miasta Kwidzyna poinformował o przerwaniu remontu. Jak twierdzą włodarze wykonawca zrezygnował z umowy, a następnie opuścił plac budowy. Wprawdzie do tej pory ekipa budowlana wykonała prawie połowę swojej roboty, natomiast należy zapytać: co z pozostałą połową?

Czy doczekamy się Kasyna Kultury?

W miejsce Kina Tęcza miało powstać coś całkiem nowego, pod nazwą Kasyno Kultury. Władze chwaliły się, że będzie to bardzo ważna inwestycja, natomiast chyba nic z tego nie będzie. Firma Kamaro z Gdańska, która dotychczas zajmowała się renowacją obiektu, odstąpiła od umowy. Co było powodem?

W tej sytuacji potwierdzenie znajduje stare porzekadło: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A konkretnie o 3,86 mln złotych zabezpieczenia. Te środki miasto miało wypłacić wykonawcy, natomiast Urząd Miasta Kwidzyna zamierzał to zrobić. Jednakże dopiero po tym, gdyby inspektor prac budowlanych zatwierdził wykonane prace. Jednakże firma Kamaro na to się nie zgodziła.

Miasto zamierza ogłosić przetarg w celu znalezienia nowego wykonawcy. Jeżeli to się uda remont będzie wznowiony najprawdopodobniej w styczniu 2022 roku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się na temat wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w województwie pomorskim, koniecznie zobacz, jakie wydarzenie miało miejsce w Gdańsku.

Powiązane tematy
Budownictwo i inwestycje

Park Rowerowy w Kwidzynie?

Inwestycja z Budżetu Obywatelskiego Powstanie Parku Rowerowego w Kwidzynie od dłuższego czasu…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

BO wyniki głosowania

Które projekty zwyciężyły? Jeszcze nie tak dawno zachęcaliśmy do wzięcia udziału w…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

Głosowanie nad BO – ostatni dzwonek

Głosować można jeszcze tylko dziś Do dziś, czyli do niedzieli, 19 września można zagłosować…
Czytaj dalej