Aktualności

Kwidzyn – Przegląd aktualności

Najważniejsze wydarzenia

Kolejny tydzień dobiega końca, tak więc czas przejrzeć co się wydarzyło w Kwidzynie i okolicach. Dzięki szybkiemu przeglądowi aktualności, każdy może być na bieżąco z wydarzeniami. Tym razem na tapetę wzięliśmy cztery, najważniejsze w tym tygodniu wydarzenia. Pierwszym z nich jest turniej dla dzieci, drugim Noc Bibliotek, trzecim festiwal AMINO 2021, natomiast na koniec jest informacja o wolnych miejscach w kwidzyńskich żłobkach. Zaczynamy po kolei.

Turniej dla dzieci w Molkky

Ten sport rodem z Finlandii zawitał również do Kwidzynia. Dzieci mogły wspólnie zabawić się na boisku Orlik, natomiast datą turnieju była sobota, 9 października, godz. 10:00. W tym roku w Kwidzynie była to druga odsłona tej rywalizacji i póki co, niestety w tym roku ostatnia. Organizatorem wydarzenia był klub gier planszowych NoWyGra. Orlik, o którym mowa znajduje się na Osiedlu Piastowskim w Kwidzynie. Dzieci mogły się zabawić dzięki dofinansowaniu z Funduszu Nowy Akumulator Społeczny. Młodzi uczestnicy mogli wziąć udział w tym turnieju całkowicie za darmo.

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek w Kwidzynie właściwie jeszcze trwa. Rozpoczęła się w sobotę, 9 października o godz. 19:00, natomiast koniec nastąpi o godz. 22:00. Organizatorem wydarzenia jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Kwidzynie, natomiast hasło wydarzenia to „Literacki galimatias”. Każdy uczestnik może zagłębić się w tajemniczy i niesłychanie głęboki, literacki świat. Może osobiście poznać postaci, które występują zarówno na kartach powieści dla dorosłych jak i bajkach dla najmłodszych czytelników. Jednakże poznanie to nie będzie takie łatwe i proste. Bowiem sylwetka każdego z bohaterów owiana jest woalem tajemnicy.

Wydarzenie rozpoczęło się zbiórką w poczekalni biblioteki. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy, natomiast każda grupa nie mogła mieć więcej niż 15 członków. Do biblioteki każda grupa wchodziła co 15 minut, natomiast wprowadzał ją za każdym razem przewodnik. Ostatnie wejście nastąpi o godz. 21:30. Te osoby, które odgadną jakich bohaterów literackich odgrywają bibliotekarze otrzymają nagrody.

Festiwal AMINO 2021

W Kwidzynie rozpoczęła się 16 już edycja Festiwalu AMINO 2021. Na samym początku odbyła się wystawa prac Marka Jarynowskiego pod tytułem „Mój Punkt Patrzenia”. Później wystąpiła hiszpańska grupa taneczna. Pokaz był znakomity, natomiast uczestnicy bardzo zadowoleni z tego wydarzenia.

Są jeszcze wolne miejsca w żłobkach

Rodzice, którzy mają małe dziecko wiedzą, czym jest deficyt czasu. A przecież, we współczesnych czasach wiele mam decyduje się na powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Niestety, nie każdemu udaje się wstrzelić w okres rekrutacji, jaką przeprowadzają żłobki. Czasami powrót do zawodu następuje później. Na szczęście jest dobra informacja. W kwidzyńskich żłobkach są jeszcze wolne miejsca. Żłobek Miejski nr 1 może przyjąć jeszcze 8 maluchów, natomiast miejsce to ul. Braterstwa Narodów 33. Z kolei Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Kościuszki 43A ma miejsce jeszcze dla 10 dzieci.