Działalność społeczna

DDO w Kwidzynie – start w październiku

Dzienny Dom Opieki dla Seniorów

Już w październiku swoją działalność w Kwidzynie rozpocznie Dzienny Dom Opieki dla Seniorów. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji elbląskiej, natomiast nazwa domu to Silver Club. Siedziba Domu znajduje się w centrum miasta w budynku dawnego Sądu Ziemiańskiego. Jeszcze do niedawna działała tam Katolicka Językowo-Sportowa Szkoła Podstawowa. Dla wygody osób starszych wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze i są dostosowane do potrzeb seniorów.

Opieka, ale też aktywizacja

Prezesem Silver Clubu został Wojciech Kowalczyk. Przez 18 lat zajmował się on prowadzeniem miejskich świetlic środowiskowych, natomiast przez kolejne 10 lat ośrodki adopcyjne dzieci. Człowiek z prawie 30-letnim doświadczeniem w działalności społecznej na pewno jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Dzienny Dom Opieki w Kwidzynie jest placówką prywatną, natomiast będzie się starać o dofinansowania dla pacjentów oraz współpracę z NFZ. Wszystko w trosce o odpowiedni poziom opieki. Koszt pobytu w jednostce zależy od liczby godzin. Na początku Silver Club może przyjąć 20-25 osób, natomiast jeśli zainteresowanie będzie rosło, zwiększy liczbę miejsc.

DDO w Kwidzynie to nie tylko opieka, ale również aktywizacja osób w podeszłym wieku. W Kwidzynie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie seniorzy mogą aktywnie spędzać czas, natomiast DDO ma temu zaradzić. Właśnie w październiku bieżącego roku na mapie Kwidzyna ma pojawić się takie nowe miejsce. Aktywizacja jest bardzo ważna. Szczególną rolę odgrywa w przypadku osób samotnych i pozbawionych kontaktów towarzyskich. W ich przypadku odpowiednia aktywizacja może mieć charakter nawet terapeutyczny.

Powiązane tematy
Działalność społeczna

Kwidzyn – wsparcie dla niepełnosprawnych

Wnioski już złożone Aktualnie istnieje możliwość składania wniosków do Ministerstwa Rodziny…
Czytaj dalej
Działalność społeczna

Kwidzyn – problem alkoholizmu

Ruszyła kampania społeczna W Kwidzynie ruszyła kampania społeczna „Kwidzyn Trzeźwym Okiem…
Czytaj dalej