Bezpieczeństwo i służby

Gardeja – zderzenie dwóch samochodów

Wypadek miał miejsce w niedzielę

Do groźnego wypadku doszło 29 sierpnia w niedzielę, w Gardei, w powiecie kwidzyńskim. Dwa pojazdy, którymi kierowali trzeźwi kierowcy zderzyły się ze sobą. Obaj mężczyźni przeżyli wypadek i teraz przebywają w szpitalu.

Jak doszło do zderzenia?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie cały czas badają sprawę. Wykluczyli już możliwą przyczynę, jaką byłoby prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu przez jednego z kierowców. Najprawdopodobniej 47-letni kierowca VW zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka oplem dlatego, że nie chciał najechać na poprzedzający go pojazd. Informację o wypadku Komenda otrzymała o godz. 18:00. Na miejsce przybyli policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku. Dokonali oględzin oraz zlecili specjalistom analizę techniczną. Technik kryminalny zadbał o zebranie śladów oraz o sporządzenie dokumentacji fotograficznej z miejsca zdarzenia.

Co było potem?

Obaj mężczyźni znajdowali się w takim stanie, że potrzebowali hospitalizacji, natomiast kierowcą opla był 65-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Oprócz niego oraz wspomnianego już 47-latka z Kwidzyna jechały jeszcze dwie osoby. Były to kobiety – jedna znajdowała się w VW, druga w oplu. One również trafiły do szpitala, natomiast nie ma żadnych informacji, by ich życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Policja poucza i przestrzega

Opisany wypadek nie jest jedyny, natomiast prawda jest taka, że tego typu sytuacje najczęściej wynikają z nieostrożności. Policja apeluje do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Często to wypadków przyczynia się też śliska nawierzchnia, natomiast deszcz, śnieg czy gołoledź nie zwalniają kierowców ze stosowania się do zasad.

Niebezpieczeństwo grozi także pieszym, jeżeli oni również nie stosują odpowiednich środków bezpieczeństwa. Jeżeli już muszą iść drogą, gdzie nie ma chodnika niech zadbają o elementy odblaskowe oraz pamiętają, że wówczas zawsze należy iść lewą stroną jezdni.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyn – kronika policyjna

Podsumowanie ostatnich zdarzeń W ciągu ostatnich paru dni policja miała w Kwidzynie oraz w…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Policyjne interwencje powiecie

Trzy większe interwencje W ostatnim czasie w powiecie kwidzyńskim nie jest bynajmniej spokojnie.
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Możliwość pomocy bezdomnym

Można realnie zadziałać Chyba wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężka…
Czytaj dalej