Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyn – ul. Wschodnia – wypadek

Uszkodzone zostały zaparkowane auta

W sobotę, 21 sierpnia w Kwidzynie wydarzył się wypadek samochodowy. Kierowca samochodu marki nissan, mężczyzna w wieku 26 lat stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w prawidłowo zaparkowane auta. Wydarzenie to miało miejsce na ulicy Wschodniej. Wszystko wskazuje na to, że całą winę za wypadek ponosi 26-latek, który nie zachował należytych środków ostrożności.

Kolizja wyglądała na bardzo niebezpieczną. Nissan, kierowany przez 26-letniego mężczyznę nagle wypadł z drogi i uderzył w dwa auta, stojące na parkingu przy ulicy Wschodniej. W wyniku zderzenia ucierpiały land rover, toyota oraz rzeczony nissan. Całe szczęście w pobliżu nie znajdowali się przechodnie ani kierowcy, zdążający do zaparkowanych samochodów. Pieszy w wyniku tak wyglądającego zdarzenia mógłby nawet stracić życie, a przynajmniej poważnie ucierpieć na zdrowiu.

Kulisy wypadku

Do wspominanego już wypadku doszło krótko przed godz. 17:00. Po zderzeniu się nissana z land roverem oraz toyotą na miejscu pojawiła się policja, która szybko ustaliła sprawdzę zderzenia. 26-latek otrzymał mandat karny. Jak wykazali funkcjonariusze, mężczyzna nie zachował odpowiedniej ostrożności. Spowodował on zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale sam nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Apel policji

W związku z tym wypadkiem policja zaapelowała do kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do przepisów. Policja podkreśliła, że bardzo ważne jest dostosowanie prędkości samochodu do warunków, panujących na jezdni. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, natomiast sami muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. To samo dotyczy pasażerów. Ponadto, jeśli z kierowcą w pojeździe znajduje się dziecko, powinno ono siedzieć w foteliku ochronnym.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyńscy policjanci nie zawiedli

Odzyskują samochody Pierwsza sprawa dotyczyła samochodu marki mercedes, którego kradzież…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Gardeja – zderzenie dwóch samochodów

Wypadek miał miejsce w niedzielę Do groźnego wypadku doszło 29 sierpnia w niedzielę, w Gardei…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Policja prowadziła intensywne kontrole

Ponad 100 pojazdów przeszło kontrolę To efekt policyjnej akcji. Funkcjonariusze z kwidzyńskiej…
Czytaj dalej