Budownictwo i inwestycje

Kolejny remont w Kwidzynie

Tym razem pora na Braterstwo Narodów

Rokrocznie w naszym mieście dochodzi do coraz do kolejnych inwestycji budowlanych tudzież remonty. Jest to z jednej strony pozytywne, gdyż dzięki temu Kwidzyn unowocześnia się, zyskuje na jakości, a także dzięki temu poprawia się komfort życia mieszkańców. W perspektywie krótkoterminowej jest to jednak uciążliwe dla kierowców, oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tym razem przyszła pora na remont ul. Braterstwa Narodów. Dofinansowanie na realizację tego projektu pochodzi w dużej mierze ze środków Polskiego Ładu. W jakim zatem stopniu zmieni się Kwidzyn?

Szczegóły inwestycji

W ramach planowanego przedsięwzięcia ul. Braterstwa Narodów ulica ma być… zwężona. Po remoncie jej szerokość ma wynosić 6 metrów. Będzie się to wiązało z jednoczesnym poszerzeniem chodników. Koszt inwestycji wyniesie 4,7 mln złotych. Za te pieniądze, oprócz wspominanych modyfikacji, w obrębie ruchu pieszego pojawi się tzw. mała architektura. Mowa tu o kwietnikach, donicach z kwiatami oraz pergolach. Pojawi się też około 40 ławek. Nie zabraknie także oświetlenia na ulicy.

Ciekawostką może być fakt, że w ramach tego przedsięwzięcia powstaną także przy ul. Katedralnej dwa miejsca, które mają zaznaczać miejsce kolumn bramy wjazdowej do Starego Miasta. Natomiast na wyspie powstanie rekonstrukcja dawnej, średniowiecznej zabudowy.

Powiązane tematy
Budownictwo i inwestycje

Co dalej z kinem Tęcza?

Remont nie dojdzie do skutku? Znane w całym Kwidzynie Kino Tęcza było w trakcie przebudowy. Po…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

Park Rowerowy w Kwidzynie?

Inwestycja z Budżetu Obywatelskiego Powstanie Parku Rowerowego w Kwidzynie od dłuższego czasu…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

BO wyniki głosowania

Które projekty zwyciężyły? Jeszcze nie tak dawno zachęcaliśmy do wzięcia udziału w…
Czytaj dalej