Działalność społeczna

Zakupy świąteczne w WTZ?

Kiermasz już ruszył

Jeżeli ktoś planuje zakup przeróżnego dobra na Święta, może udać się do siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej i nabyć coś w ramach odbywającego się tam kiermaszu. Miejscem tym są Górki, a konkretnie zabytkowy dworek. Znajduje się on nieopodal Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. Wyroby, które są głównym towarem, dostępnym dla kupujących to ozdoby świąteczne. Wykonali je własnoręcznie podopieczni WTZ. Ozdoby te są różnobarwne, dostępne w różnych stylach i odsłonach, można je nabyć za naprawdę okazyjną cenę. WTZ w górkach prowadzi Fundacja „Misericordia”.

Szczytny cel

Kiermasz będzie czynny do 10 grudnia. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego w kraju w tym roku miejsce jest inne niż wcześniej. W poprzednich odsłonach wyroby podopiecznych WTZ można było kupić w galeriach handlowych, a nie, jak teraz w siedzibie warsztatów. Kiermasz otwiera się o godz. 7:30, natomiast zamyka o godz. 14:30. Cały dochód ze sprzedaży tych ozdób posłuży jako dofinansowanie rehabilitacji oraz zajęć osób niepełnosprawnych. Oczywiście chodzi tutaj o uczestników WTZ.

Siedziba WTZ znajduje się w Górkach, gminie położonej w powiecie kwidzyńskim. Od 2004 roku podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie warsztatów jest Fundacja „Misericordia”. Podopieczni Fundacji to dorosłe osoby niepełnosprawne. W ramach WTZ uczą się one samodzielnego funkcjonowania, nabywają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje, które pomagają zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i przygotowują do życia zawodowego. Każdy, kto chciałby tam przyjechać, z całą pewnością łatwo znajdzie drogę. Siedziba warsztatów znajduje się w zabytkowym dworku w sąsiedztwie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo Technologicznego.

Każdy, kto jest zainteresowany nabyciem ozdób świątecznych może skontaktować się z WTZ za pomocą telefonu komórkowego lub poprzez pocztę internetową.

Powiązane tematy
Działalność społeczna

Kwidzyn – wsparcie dla niepełnosprawnych

Wnioski już złożone Aktualnie istnieje możliwość składania wniosków do Ministerstwa Rodziny…
Czytaj dalej
Działalność społeczna

DDO w Kwidzynie – start w październiku

Dzienny Dom Opieki dla Seniorów Już w październiku swoją działalność w Kwidzynie rozpocznie…
Czytaj dalej
Działalność społeczna

Kwidzyn – problem alkoholizmu

Ruszyła kampania społeczna W Kwidzynie ruszyła kampania społeczna „Kwidzyn Trzeźwym Okiem…
Czytaj dalej