Sport i rekreacja

Rajd ku pamięci Kresowiaków

Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian

Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków organizuje szóstą już edycję rajdu rowerowego ku pamięci Kresowian. Wydarzenie rozpocznie 11 września, w sobotę. Trasą rajdu będą głównie drogi gruntowe, które należą do Nadleśnictwa Kwidzyn. Oprócz nich kolarze pojadą drogami śródleśnymi oraz śródpolnymi. Wydarzenie zorganizowało Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków oraz Urząd Miasta i Gminy Prabuty.

Jak odbędzie się rajd?

Uczestnicy pojadą drogami szutrowymi w lesie kwidzyńskim, natomiast rajd będzie się składał z dwóch etapów. Pierwszy etap jest zdecydowanie przeznaczony dla zawodowych sportowców. Długość odcinka do pokonania wynosi 37 km, trasa ta jest oznaczona kolorem czerwonym, a do pokonania będą trzy okrążenia. Natomiast dla tych, którzy woleliby przejechać się trasą rodzinną i rekreacyjną organizatorzy przewidzieli fragment o długości 12,5 km. Stanowi to tylko jedno okrążenie, które można pokonać bez większego wysiłku.

Należy przy tym pamiętać, że nie są to wyścigi na czas. Organizatorzy pozwalają uczestnikom przemierzać trasę w swoim tempie. Jest ustalony tylko umowny limit, który wynosi 3 godz. i 15 min. Natomiast jeżeli ktoś nie zmieściłby się w tym przedziale, to nic nie szkodzi – po upływie limitu czas nie będzie mierzony. Warto jednak mieć na uwadze, że pokonanie dystansu dla zawodowców, tego, który ma 37 km wiąże się z nagrodami. Występuje tutaj podział na dwie kategorie. Nagrodzeni zostaną zarówno zwycięzcy w kategorii kobiet jak i kategorii mężczyzn, a wysokość nagród jest równa. Dla I miejsca wynosi ona 400 złotych, dla drugiego 300 złotych, natomiast dla trzeciego 200 złotych.

Co jeszcze warto wiedzieć o rajdzie?

Organizatorzy podkreślają, że wprawdzie rajd ma charakter otwarty, jednakże liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu rajdu, 11 września w godz. od 9:00 do 12:30 w biurze zawodów, które mieści się przy parkingu. W tym samym miejscu można również dokonywać wpłat za uczestnictwo.

Powiązane tematy
Sport i rekreacja

Nadwiślanin Kwidzyn w trójboju

Sukcesy naszych sportowców W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym.
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Sumici z Kwidzyna z sukcesami

Osiągnięcia w Pucharze Polski młodzików i kadetów Młodzi zawodnicy sumo z Kwidzyna bardzo się…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wicemistrzyni z Kwidzyna

Zawodniczka UMKS Kwidzyn ze srebrnym medalem Hanna Perfikowska, zwodnicza UMKS Kwidzyn zajęła II…
Czytaj dalej