Sport i rekreacja

Kwidzyn może być dumny z młodych pływaków

MTS Kwidzyn zajął 6. miejsce

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w Oświęcimiu zakończyły się całkiem dobrze dla klubu MTS Kwidzyn. W sztafecie kobiecej 4 x 200 m w stylu dowolnym zajęliśmy szóste miejsce. Również szóści byliśmy w kategorii męskiej. W zawodach brało udział ośmiu pływaków z Kwidzyna. Natomiast w ramach całego turnieju zaprezentowało się 114 drużyn oraz 500 zawodników.

Turniej trwał cztery dni, ale przygotowania do niego zajęły długie tygodnie. W jego trakcie padły nowe rekordy Polski, a także wielu zawodników ostro rywalizowało o zajęcie najwyższej lokaty. Młodzież z MTS Kwidzyn przygotowywała się do startu w obozie w Olsztynie.

Inne miejsca zawodników MTS

Zawodnicy MTS oprócz wspominanych już szóstych lokat uplasowali się na innych pozycjach w innych kategoriach. W wyścigu na 1500 m stylem dowolnym było to trzynaste miejsce, natomiast na dystansie 50 m stylem klasycznym nasza zawodniczka zajęła szóste miejsce w finale B. Oprócz tego wyścig na 200 m stylem dowolnym zakończył się dla nas na 20 miejscu. Zawody na 100 m stylem klasycznym to dla zawodniczki MTS 10 miejsce. Rywalizacja na 400 m w stylu dowolnym zarówno w kategorii męskiej jak i żeńskiej zakończył się dla klubu na 15 miejscu. 12 miejsce to wynik jakie zajęły pływaczki w sztafecie dziewcząt 4 x 100 m stylem dowolnym.

Wszystkie wyżej opisane wyścigi oraz zajęte na nich miejsca odbyły w ciągu pierwszych trzech dni turnieju. Nic więc dziwnego, że ostatniego, czwartego dnia zmęczenie już znacznie dawało się zawodnikom we znaki. Mimo to MTS Kwidzyn dzielnie walczył. Jeżeli chodzi o kategorie męskie, to zajęliśmy VI miejsce na 1500 m stylem dowolnym. Zaś w przypadku kategorii kobiecej, były to odpowiednio: 17 miejsce na 800 m stylem dowolnym; 16 miejsce na 200 m stylem klasycznym; 8 miejsce w sztafecie na dystans 4 x 100 m stylem zmiennym.

Klub MTS Kwidzyn w generalnej klasyfikacji drużyn zajął 25 miejsce, natomiast na pierwszym miejscu uplasował się klub G-8 Bielany Warszawa. Drugie miejsce przypadło Śląsku Wrocław, a trzecie Żabianka Gdańsk.

Zawodnicy MTS-u, biorąc pod uwagę prestiż, skalę sukcesu oraz liczbę rywali spisali się medal, mimo że tym razem nie udało się zająć miejsca na podium. Niemniej wywalczone lokaty świadczą o ciężkiej pracy, zdeterminowaniu w osiąganiu sukcesów i zaangażowaniu. Warto pamiętać, że są to jeszcze bardzo młodzi sportowcy, a osiągając takie wyniki już teraz zapowiadają się na jeszcze lepszych zawodników, kiedy rozpoczną karierę seniorską. Bardzo serdecznie gratulujemy!

Powiązane tematy
Sport i rekreacja

Nadwiślanin Kwidzyn w trójboju

Sukcesy naszych sportowców W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym.
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Sumici z Kwidzyna z sukcesami

Osiągnięcia w Pucharze Polski młodzików i kadetów Młodzi zawodnicy sumo z Kwidzyna bardzo się…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wicemistrzyni z Kwidzyna

Zawodniczka UMKS Kwidzyn ze srebrnym medalem Hanna Perfikowska, zwodnicza UMKS Kwidzyn zajęła II…
Czytaj dalej