Bezpieczeństwo i służby

Policyjne interwencje powiecie

Trzy większe interwencje

W ostatnim czasie w powiecie kwidzyńskim nie jest bynajmniej spokojnie. Cały czas coś się dzieje, a policja ma pełne ręce roboty. Sytuacje bywają naprawdę różnorodne. My zajmiemy się tylko trzema zdarzeniami, jednakże prezentują one całe spektrum – od niby zwykłej kontroli drogowej poprzez uciekinierkę, a na nożowniku kończąc.

Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

Policjanci z kwidzyńskiej drogówki dokonali zatrzymania dwóch kierowców, z czego jeden prowadził pojazd, a drugi wzywał pomoc do uruchomienia auta. Pierwszy przypadek dotyczy mężczyzny w wieku 24 lat, który kierował Alfą Romeo pod wpływem alkoholu. Policjanci przebadali go alkomatem, który wykazał 2 promile. Drugi przypadek dotyczy 47-latka, który wezwał pomoc do odpalenia samochodu. Miał on 3 promile alkoholu we krwi. Zatrzymania miały miejsce odpowiednio w niedzielę, 26 grudnia oraz w poniedziałek 27 grudnia. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Zatrzymanie w Prabutach

W Prabutach w powiecie kwidzyńskim funkcjonariusze zatrzymali 45-letnią kobietę, która uciekała przed wyrokiem sądu. Wcześniej została skazana na 6 lat pozbawienia wolności. Udawało jej się uniknąć odpowiedzialności przez kilka miesięcy, jednakże w końcu dopadł ją wymiar sprawiedliwości. Karę jaką miała odbyć sąd wymierzył jej za wielokrotne oszustwo. Kiedy policjanci dotarli na miejsce kobieta powołała się na kwarantannę i oznajmiła, że nie będzie wychodzić z posesji. Sęk w tym, że kwarantanna zakończyła się poprzedniego dnia. Funkcjonariusze nie mieli więc najmniejszych problemów z aresztowaniem uciekinierki.

W Wigilię użył noża

Kwidzyńska policja dokonała zatrzymania 19-letniego mężczyzny, który w Wigilię, 24 grudnia pchnął nożem swojego towarzysza libacji alkoholowej. W jednym z mieszkań doszło wtedy do spotkania kilku osób, w tym co najmniej dwóch mężczyzn i jeden kobiety. Kiedy spotkanie trwało w pewnym momencie rozgorzała kłótnia. Najpierw spór toczyli między sobą mężczyzna i kobieta, potem dołączył do nich 19-latek. Młodzieniec pchnął nożem mężczyznę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili jego miejsce zamieszkania i doprowadzili go do aresztu. 19-latek już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyn – kronika policyjna

Podsumowanie ostatnich zdarzeń W ciągu ostatnich paru dni policja miała w Kwidzynie oraz w…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Możliwość pomocy bezdomnym

Można realnie zadziałać Chyba wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężka…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Pracowity tydzień strażaków

Sporo interwencji Strażaków, pracujący na terenie powiatu kwidzyńskiego mieli naprawdę bardzo…
Czytaj dalej