Sport i rekreacja

Już w niedzielę rusza 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Kwidzyn w środku Rajdu

18 lipca 2021 roku rusza już 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Kociewie”. Start będzie miał miejsce przy ulicy Kusocińskiego 10 w okolicy Gminnego Środka Sportu i Rekreacji w Gniewie o godzinie 10:00. Trasa będzie wyglądała następująco: Gniew – Gogolewo – Piaseczno – Rakowiec – Aplinki – Korzeniowo – Mareza – Kwidzyn. Natomiast trasa powrotna ułoży się nieco inaczej. Rowerzyści pokonają trasę: Kwidzyn – Obory – Korzeniowo – Lipianki – Jaźwiska – Rzym – Tymawa – Nicponia – Gniew. Łącznie cała trasa wynosi 54 km

Skąd ta idea?

Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy odbywa się od 2015 roku i jak podkreślają władze powiatu tczewskiego ma on celu propagowanie rekreacji oraz sportowego, zdrowego stylu życia. Data rajdu jest nawiązaniem do powstania mostu na Wiśle, czemu przyświecało hasło: „most, który przekracza granice, łączy regiony”.

Bezpieczeństwo podczas rajdu

Uczestnicy będą musieli pamiętać o kilku zasadach przed a także podczas rajdu. Przede wszystkim należy się odpowiednio przygotować. Nie przystępować do rajdu kiedy jest się zmęczonym, niewyspanym albo zarwało się nockę. Jako, że lato jest wyjątkowo upalne warto zadbać o napoje w trasie. Organizatorzy wprawdzie przewidzieli poczęstunek w trakcie rajdu, niemniej uczestnicy powinni również zadbać o swojej nawodnienie oraz o prowiant, co jest niezbędne przy takim wysiłku fizycznym. Przed rozpoczęciem samej jazdy warto też sprawdzić swój rower. Uszkodzony sprzęt może okazać się źródłem wielu niebezpieczeństw. Oczywiście nie wolno też zapominać o kaskach ochronnych.

Lista uczestników biorących udział w 7. Kociewsko-Powiślańskim Rajdzie Rowerowym jest już zamknięta.

Powiązane tematy
Sport i rekreacja

Nadwiślanin Kwidzyn w trójboju

Sukcesy naszych sportowców W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym.
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Sumici z Kwidzyna z sukcesami

Osiągnięcia w Pucharze Polski młodzików i kadetów Młodzi zawodnicy sumo z Kwidzyna bardzo się…
Czytaj dalej
Sport i rekreacja

Wicemistrzyni z Kwidzyna

Zawodniczka UMKS Kwidzyn ze srebrnym medalem Hanna Perfikowska, zwodnicza UMKS Kwidzyn zajęła II…
Czytaj dalej