Edukacja

Zajęcia modelarskie dla uczniów

Warsztaty, które uczą precyzji

W Kwidzynie zajęć dla dzieci i młodzieży nie brakuje. Uczniowie mogą realizować się w różnych dziedzinach wiedzy i nauki, czy też sportu. Rodzice mogą także zapisać swoją pociechę tam, gdzie spełni się ona artystycznie. Jednakże oprócz tego rodzice i ich latorośle mają jeszcze jedną opcję to wyboru. Chodzi o lekcje ze składania modeli samolotowych, którą prowadzi sekcja modelarstwa kosmicznego MTS w Kwidzynie.

Na czym polegają zajęcia?

Prowadzący zajęcia są wielokrotnymi uczestnikami zawodów modelarskich, organizowanych zarówno w Polsce jak i za granicą. Mają oni na swoim koncie wielokrotne reprezentowanie swojego kraju, medale zdobyte w Mistrzostwach Polski, Europy oraz Świata. Nie ma więc cienia wątpliwości, że są profesjonalistami w tym, co robią. Wystarczy powiedzieć, że jeden z członków sekcji modelarskiej, Jan Rabcewicz-Poczęsny jest mistrzem Polski w kategorii wiropłatów. Natomiast Sebastian Szulc może się poszczyć tytułem Drużynowego Mistrza Świata. Turniej ten odbywał się w Rumunii w Buzau.

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 10 do 18 lat. Sekcja przyjmie zarówno tych uczniów, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z modelarstwem, jak i tych, którzy posiadają już pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Zajęcie będą odbywać się we wtorki i czwartki. Czas trwania: między godz. 16:30 a 19:00. Miejscem spotkań będzie modelarnia, znajdująca się przy ul. Słowiańskiej 13 w Kwidzynie.

Jeżeli interesuje się tematyka edukacji, to na tej stronie możesz poznać nowości z tej dziedziny.

Powiązane tematy
Edukacja

Zapisz dziecko do przedszkola

W Kwidzynie rekrutacja rusza w lutym Przedszkole wydaje się najbardziej sensownym rozwiązaniem, w…
Czytaj dalej
Edukacja

Sukcesy kwidzyńskich szkół

Ranking „Perspektyw” Aż sześć kwidzyńskich szkół znalazło się w rankingu…
Czytaj dalej
Edukacja

Dodatki na dziecko

Pomoc dla rodziców Rodzice dzieci, które są jeszcze za małe, aby mogły uczęszczać do…
Czytaj dalej