Rynek nieruchomości

Wnioski na mieszkanie w TBS

Można zamieszkać w Prabutach

Począwszy od listopada 2021 roku w Prabutach, w powiecie kwidzyńskim powstają mieszkania w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dotyczy to konkretnie Osiedla Obrońców Westerplatte. Wszyscy chętni, którzy chcieliby zamieszkać w jednym z mieszkań TBS-u mogą składać wnioski w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Nabór ruszył z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach. Póki co można zgłaszać swoją kandydaturę do mieszkania w dwunastorodzinnym budynku. Na stronie urzędu znajduje się do pobrania nie tylko wniosek o wynajem mieszkania, ale także pozostałe potrzebne pisma – wysokość dochodów oraz oświadczenie.

Inicjatywa ważna również dla władz

Wnioski, o których mowa można składać do dnia 31 marca 2022 roku. Po ich złożeniu wnioski rozpatrzy specjalnie powołana do tegoż celu komisja. W skład komisji będzie wchodziło sześć osób, wywodzących się z Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz z Urzędu.

Władze miasta i gminy Prabuty zachęcają do składania wniosków, gdyż to ma dać informację na temat jego jak duże jest zapotrzebowanie mieszkaniowe w ramach TBS w Prabutach. Pozwoli to zaplanować politykę mieszkaniową na dalsze lata.

Szczegóły inwestycji

Należy podkreślić, że mieszkanie w TBS-ach to nie jest rozwiązanie dla osób najbiedniejszych. TBS dopuszcza do wynajmu tych chętnych, którzy posiadają własne środki na tzw. wkład własny. Jeżeli chodzi o zakończenie prac budowlanych budynków TBS-u to najprawdopodobniej nastąpi to w sierpniu 2022 roku. Lokalizacja budynku będzie dość charakterystyczna – naprzeciwko Biedronki. Inwestycja ta pochłonie bagatela 3,6 mln złotych, z czego 400 tys. to koszta gruntu.

Firma, która jest wykonawcą przedsięwzięcia funkcjonuje pod nazwą Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa Rodło Kwidzyn, należąca do Mieczysławy Kulesz. Gmina Prabuty zainwestowała w TBS-y już 1,6 mln złotych. Ministerstwo Rozwoju przeznaczyło na ten cel 1,2 mln złotych.

Jeśli jesteś ciekaw innych nowości na rynku finansowym, to z pewnością zainteresuje Cię ten wpis.