Bezpieczeństwo i służby

Policja prowadziła intensywne kontrole

Ponad 100 pojazdów przeszło kontrolę

To efekt policyjnej akcji. Funkcjonariusze z kwidzyńskiej drogówki w zeszły weekend podjęli działania pod nazwą „Motocykle”. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zmniejszenie liczby wypadków, w których udział biorą motocykliści. W wyniku zaangażowania policji w akcję 106 pojazdów przeszło kontrolę. Funkcjonariusze sprawdzali również m.in. trzeźwość kierowców oraz to czy przestrzegają oni przepisów.

Wyniki nie wypadły źle

Biorąc pod uwagę liczbę skontrolowanych pojazdów wyniki kontroli są całkiem przyzwoite. Na 106 przypadków tylko jeden kierowca przekroczył prędkość, dwóch było pijanych, a trzy pojazdy były niesprawnie technicznie. Oczywiście, zawsze mogłoby być lepiej, a najbardziej zadowalające byłby takie wyniki, gdyby wszystkie pojazdy były sprawne a wszyscy kierowcy trzeźwi. Jednakże kontrola miała miejsce również po to, aby zapobiec wypadkom, co niewątpliwie się udało. Nietrzeźwi kierowcy nie mogli dalej prowadzić, policjanci również w porę wykryli niesprawne pojazdy.

Niebezpieczeństwo jazdy na motocyklu

Wypadek, który przytrafiłby się osoby prowadzącej motocykl jest znacznie bardziej opłakany w skutkach niż wypadek z punktu widzenia kierowcy samochodu. Jadąc na motocyklu nie można wszakże liczyć na zabezpieczenie w postaci pasów bezpieczeństwa. Również nie wchodzi tu w grę amortyzacja od strony poduszek powietrznych, których nie ma, czy karoserii pojazdu. Jedyne, co może pomóc kierowcy motocyklu w niebezpiecznej sytuacji na drodze to stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, poziom własnych umiejętności, sprawny motocykl, kask oraz odzież motocyklowa.

 

 

Powiązane tematy
Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyńscy policjanci nie zawiedli

Odzyskują samochody Pierwsza sprawa dotyczyła samochodu marki mercedes, którego kradzież…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Gardeja – zderzenie dwóch samochodów

Wypadek miał miejsce w niedzielę Do groźnego wypadku doszło 29 sierpnia w niedzielę, w Gardei…
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo i służby

Kwidzyn – ul. Wschodnia – wypadek

Uszkodzone zostały zaparkowane auta W sobotę, 21 sierpnia w Kwidzynie wydarzył się wypadek…
Czytaj dalej