Uroczystości i święta

Kwidzyn z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

Kwidzyn dołącza do reszty

Tradycja Jarmarków Bożonarodzeniowych jest znana na Zachodzie Europy. Chyba każdy słyszał o chociażby, organizowanym już od lat Jarmarku Bożonarodzeniowym w Berlinie. Zwyczaj ten był szczególnie kultywowany przez naszych sąsiadów. Jednakże już od jakiegoś czasu polskie miasta przyjęły tę zachodnią tradycję i zaadaptowały na nasz rodzimy grunt. Warto wiedzieć, że zjawisko dotknęło nie tylko duże miasta. Również mniejsze miejscowości zdecydowały się na organizację jarmarku u siebie. W tym roku do grona polskich miast, które mają swój własny Jarmark Bożonarodzeniowy dołącza Kwidzyn.

Na pewno będzie świątecznie

Kiedy odbędzie się Jarmark w Kwidzynie? Wydarzenie to rozłoży się na dwa dni. Pierwszym dniem będzie sobota, 18 grudnia, natomiast drugim – niedziela, 19 grudnia. Gdzie należy się zjawić? Na placu przed teatrem. Będzie na pewno kolorowo i różnorodnie. Nie zabraknie ozdób, dobrego jedzenia, a także wyrobów różnego rodzaju, które na pewno ucieszą niejednego amatora. Wszystko będzie do nabycia na kiermaszach, które będą obecne na jarmarku. Każdy będzie mógł ucieszyć się z koncertów, bajek czy też innych atrakcji artystycznych, których na pewno nie zabraknie.

Przy okazji Jarmarku będziemy mogli posłuchać kolęd. Swoje koncerty dadzą ZPiT Powiśle, Art Voice, Pas De Nom, Łobuziar, Muzofanek i Sound’n’Grace. Każdy chętny będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. 18 grudnia w ramach jarmarku zobaczymy pokaz kucyków. Widowisko to organizuje TRW „Miłosna”. Zobaczymy także MotoMikołajów, którzy przyjadą do nas na swoich jednośladach.

19 grudnia odbędzie się Miejska Wigilia ze Światełkiem pokoju. Na wydarzeniu nie zabraknie także burmistrza miasta Kwidzyna. Każdy też będzie mógł poczęstować się barszczem z pierogiem. Kwidzyńskie Centrum Kultury zobowiązało się, iż przez dwa dni trwania Jarmarku poprowadzi warsztaty dla dzieci z tego, jak stworzyć ozdoby choinkowe. Na warsztaty można zapisywać swoje pociechy do 14 grudnia (wtorek).

To, jak mają się Jarmarki Bożonarodzeniowe w innych miejscach Polski, przeczytasz tutaj.