Bezdomne zwierzęta

Fundacja Flow pomogła Adopciakom

Nowa buda i karma

Członkowie Fundacji Flow, czyli dzieci i młodzież wykazali się dużym altruizmem w stosunku do zwierząt, które znajdują się pod opieką kwidzyńskich Adopciaków. Psy otrzymały nową budę oraz karmą, co było inicjatywą młodych ludzi w ramach projektu Solidarności „Zróbmy to z Rodzinnym Centrum Razem”. W jaki sposób konkretnie dzieciaki wsparły zwierzęta?

Podczas festynu zbierały karmę dla psów, natomiast jeżeli chodzi o budę, to same ją zbudowały. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu Rodzinnego Centrum Razem, które odpowiada za przedsięwzięcie Solidarności „Zróbmy to z Rodzinnym Centrum Razem”. Projekt otrzymał dofinansowanie z europejskiego Korpusu Solidarności.

Rodzice również pomogli

Dzieci z Rodzinnego Centrum Razem są bardzo zaangażowane oraz skore do pomocy. Same wpadły na pomysł, aby pomóc kwidzyńskim Adopciakom, tak więc nie skończyło się tylko na gestach empatii, ale dzieci zadbały również o schronienie oraz wyżywienie dla psów. Rodzice dzieci także wzięli udział w projekcie. Włożyli swą pracę w to, aby wesprzeć realizację przedsięwzięcia pod kątem technicznym oraz logistycznym.

Podopieczni stowarzyszenia

KSOZ „Adopciaki Miłosna” jest to zarejestrowane stowarzyszenie zwykłe. Prowadzi taką działalność jak zapewnienie schronienie dla bezdomnych zwierząt, organizowanie spacerów z bezdomnymi psami oraz adopcje. Problem bezdomnych zwierząt pojawia się już od dawna i niestety, będzie pojawiał się w przyszłości. Dlatego też ważna jest każda pomoc – pomoc na wagę złota, natomiast jest to problem tego rodzaju, że nigdy nie uda się go zlikwidować.

Dzieci z Rodzinnego Centrum Razem, które w bardzo empatyczny sposób podeszły do Adopciaków bardzo ucieszyły się z wizyty u psów. Zresztą każdy mieszkaniec Kwidzyna może się wybrać na spacer z bezdomnym psem. Od poniedziałku do piątku można to zrobić od godz. 17:00 natomiast w soboty od godz. 10.