Imprezy okolicznościowe

Dożynkowy weekend

Pomysł na spędzenie soboty i niedzieli

Jeżeli ktoś z mieszkańców Kwidzyna oraz powiatu kwidzyńskiego nie wie jeszcze jak spędzić ten weekend, czyli sobotę 28 oraz niedzielę 29 sierpnia, może udać się to Gardei. Gmina ta, która leży w naszym powiecie organizuje bowiem dożynki. Będzie to impreza otwarta, na której nie zabraknie atrakcji dla każdego. Współorganizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Gardei, natomiast dożynki będą połączone z imprezą „Zakończenie wakacji”. Miejscem dożynek jest gardejski amfiteatr nad jeziorem Kamień, natomiast wstęp jest darmowy.

Co odbędzie się w sobotę?

W sobotę, 28 sierpnia przybyli będą mogli sprawić uciechę swoim dzieciom, gdyż to właśnie tego dnia w Gardei będzie obfitość atrakcji dla najmłodszych. Wystarczy tylko wspomnień o balonach, dmuchańcach oraz animacjach. Ponadto organizatorzy zadbali o piniaty do rozbijania, ogromne bańki oraz gry i konkursy integracyjne.

Dzieci będą miały całą masę zabawy, ale czy dorośli również mogą liczyć tego dnia na rozrywkę? Oczywiście, że tak. O godz. 18:30 rozpoczną się koncerty, natomiast jako pierwszy wystąpi zespół Klenczon Projekt, który wykonuje utwory Krzysztofa Klenczona, niegdysiejszego frontmana Czerwonych Gitar. Zupełnie inny klimat, bo muzykę disco-polo zagra zespół Skaner o godz. 20:00. Gwiazda wieczoru, czyli zespół Mr. Zoob wystąpi o 22:00, natomiast impreza zakończy się o 23:30 pokazem sztucznych ogni.

Co odbędzie się w niedzielę?

Właściwie dożynki gminne rozpoczną się właśnie tego dnia. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć we mszy świętej o godz. 16:00. O godz. 17:30 organizatorzy przewidzieli uroczyste rozpoczęcie ceremonii dożynkowej. Następnie odbędzie się konkurs na wieniec dożynkowy, natomiast jego rozstrzygnięcie nastąpi koło godz. 20:00. W międzyczasie uczestników będą zabawiać zespoły muzyczne Exces i Fester. Prawdziwą gwiazdą wieczoru będzie zespół Majestic, który wykonuje muzykę z gatunków reggae i ska.

Powiązane tematy
Imprezy okolicznościowe

Rodowo Wioską Cudów

Tradycja od 30 lat Międzynarodowy Plener Rzeźbiarsko-Malarski w Rodowie właśnie się…
Czytaj dalej
Imprezy okolicznościowe

Bawili się po cygańsku w Prabutach

Spotkanie z kulturą romską W sobotę, 24 lipca miało miejsce spotkanie z kulturą romską w…
Czytaj dalej