Budownictwo i inwestycje

Czy Polski Ład pomoże powiatowi?

Trzy potrzeby

Powiat kwidzyński już od dłuższego czasu boryka się z trzema problemami, na których rozwiązanie brakuje pieniędzy. Rozwiązaniem byłaby realizacja odpowiednich inwestycji. Natomiast inwestycje dotyczą remontu dwóch dróg powiatowych oraz wybudowania dodatkowego pawilonu dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Ratunkiem Polski Ład?

Wobec powyższych potrzeb starostwo powiatowe postanowiło złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Każdy samorząd terytorialny może składać do trzech wniosków o pozyskanie funduszy. Władze powiatu kwidzyńskiego właśnie tak zrobiły. Jeden z wniosków dotyczy modernizacji drogi na trasie Klecewko-Watkowice, a drugi wiąże się z renowacją jezdni, prowadzącej od Rakowca do Moraw. Trzeci wniosek uwzględnia budowę pawilonu DPS-u w Ryjewie.

Ta trzecia inwestycja jest najbardziej kosztowna i wynosi aż 20 mln złotych. W zamyśle pawilon poprawi warunki i komfort życia mieszkańców DPS-u. Oprócz tego teren wokół placówki ma zostać zagospodarowany – póki co nie wiadomo konkretnie w jaki sposób.

Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych to program, w ramach którego państwo przeznaczy pieniądze na realizację inwestycji budowlano-remontowych. Podmiotami, ubiegającymi się o wsparcie mogą być tylko jednostki samorządu terytorialnego. Tak więc dotyczy to miast i związków miast, powiaty oraz gminy. Czas składania wniosków na realizacji pierwszej fali programu to 2-31 lipca bieżącego roku.

Powiązane tematy
Budownictwo i inwestycje

Co dalej z kinem Tęcza?

Remont nie dojdzie do skutku? Znane w całym Kwidzynie Kino Tęcza było w trakcie przebudowy. Po…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

Park Rowerowy w Kwidzynie?

Inwestycja z Budżetu Obywatelskiego Powstanie Parku Rowerowego w Kwidzynie od dłuższego czasu…
Czytaj dalej
Budownictwo i inwestycje

BO wyniki głosowania

Które projekty zwyciężyły? Jeszcze nie tak dawno zachęcaliśmy do wzięcia udziału w…
Czytaj dalej