Policjant po służbie zatrzymuje poszukiwanego na przystanku autobusowym
W środowy poranek, 26 listopada, w Sztumie doszło do niecodziennego zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Około godziny 10.30, dzielnicowy, który tego dnia miał wolne, zauważył podejrzanego na przystanku autobusowym przy ulicy Jagiełły. Dzięki jego spostrzegawczości i szybkiej reakcji, udało się szybko zidentyfikować i zatrzymać osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.
Policyjna czujność bez granic
W momencie, gdy policjant rozpoznał mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzanego, niezwłocznie skontaktował się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Informacja ta uruchomiła natychmiastową akcję, która zakończyła się sukcesem. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, dokonali wylegitymowania i sprawdzenia danych zatrzymanego w policyjnych bazach.
Sądowe zarządzenie aresztu
Sprawdzenie w systemie potwierdziło, że 47-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Kwidzynie. Miał odbyć karę 120 dni pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu został przewieziony do Zakładu Karnego w Malborku, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.
Reakcja poza służbą
Opisane zdarzenie po raz kolejny pokazuje, że obowiązki policjanta nie kończą się po zejściu z dyżuru. Czujność i odpowiedzialność funkcjonariuszy są kluczowe nawet poza godzinami pracy, co udowodnił dzielnicowy z Prabut. Dzięki jego działaniu, poszukiwany mężczyzna został szybko ujęty i nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.
To wydarzenie podkreśla również znaczenie współpracy i szybkiej wymiany informacji między funkcjonariuszami, co jest niezbędne w skutecznym działaniu policji. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi policjantów, społeczeństwo może czuć się bezpieczniejsze.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie

Impreza w Kwidzynie przerwana przez policję: zatrzymania i narkotyki!
Pożegnanie Komendanta Policji Jacka Kowalskiego w Kwidzynie
Czujność społeczności uratowała mężczyznę przed wychłodzeniem
Pobicie w kwidzyńskim lokalu: czterech mężczyzn zatrzymanych przez policję
Nietrzeźwy 50-latek za kierownicą ciągnika rolniczego zatrzymany w Rozpędzinach
Rekrutacja do Policji: nowe zasady testu sprawności fizycznej od 15 marca